Skupina SUEZ v České republice

Kontakty

SUEZ Water CZ, s.r.o.
Španělská 10 • 120 00 Praha 2

telefon: +420 222 251 581-2
fax: +420 222 252 434
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kanalizační systémy lidé používají již dlouho, ale odpadní vody se z nich vypouštěli zejména do řek (nebo do moří). Odpadní vody se působením kyslíku, mikroorganismů a živočichů postupně časem samy vyčistily.

Až v novodobé historii se začínají odpadní vody čistit, aby neznečišťovaly vodní toky a přírodu. To proto, že množství odpadních vod je již tak vysoké, že se jednak již nestačí vyčistit přírodním procesem a jednak obsahují další chemické látky, které příroda odbourat tak snadno neumí.

Dnes je veškerá voda, která byla jakkoliv použita, považována za odpadní vodu a musí být vyčištěna. Odpadní vody z domácností a průmyslu jsou odváděny kanalizační sítí a stokami do čistíren odpadních vod. Dešťová voda bývá odváděna separátním systémem nebo společně s odpadní vodou kanalizační sítí.

Odpadní vody vesměs odtékají gravitační kanalizací do nejnižšího místa za městem, kde je čistírna odpadních vod. Někdy je však třeba odpadní vody dostat „do kopce“, pak se k jejich přečerpávání používají čerpací stanice odpadních vod.

Kanalizační potrubí a stoky je třeba kontrolovat. Některé stoky jsou tak velké, že jimi lze procházet, či projíždět na loďce. Do malých kanalizačních potrubí je možné spustit dálkově řízenou kameru.